Usuń ze swojego słownika słowo „problem” i zastąp słowem „wyzwanie”. Albert Camus
Zarządzanie kolorem
[pokaż więcej]

Zarządzanie kolorem – projekty kolorystyczne

Wierne odwzorowanie kolorów w różnych przestrzeniach barwnych jest złożoną sprawąPonieważ sposób tworzenia kolorów na ekranie i w druku jest inny oraz w odbiorze kolorów występuje szereg ciekawych zjawisk (np. metameryzm), powstaje pytanie, jak najwierniej oddać kolory oryginalnego przedmiotu. Jest to możliwe jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu m in. spektrofotometru, monitorów z kalibracja sprzętową i software-u do tworzenia profili ICC.

 

Cały cykl naszej pracy jest zoptymalizowany pod względem zarządzania kolorem – od aparatów fotograficznych, przez monitory, skanery, drukarki i proofery aż do maszyn offsetowych włącznie. Także nasi pracownicy mają niezbędną wiedzę o fizyce barw oraz zarządzaniu kolorem. Pochodną tego jest nie tylko wierność kolorów, ale również lepsza jakość, ponieważ odpowiednio sprofilowane urządzenie lepiej wykorzystuje swoje możliwości. Specjalizujemy się w projektowaniu graficznym i poligrafii, wiemy więc, jak ważna jest rola koloru w projektach reklamowych. W katalogach produktowych niuanse kolorystyczne mogą mieć decydujące znaczenie, z kolei w innych wydrukach żywe, wyraziste i naturalnie wyglądające kolory stanowią o estetyce publikacji.

 

Dzięki naszej wiedzy, precyzji w działaniu i najwyższej jakości sprzęcie, barwy są idealnie odwzorowywane w druku. Możemy też zaoferować produkcję materiałów, w których kolor ma krytyczną rolę, jak na przykład katalogi z bielizną.

Zapraszamy do współpracy, jeśli kolorystyka jest kluczowa dla Twoich projektów!

Lista Klientów, dla których mieliśmy / mamy przyjemność pracować: